SDP-100WC
100W USB-C PD FAST LAPTOP CAR CHARGER
Code SDP-100WC
Input 1x Car accessory socket (12/24V)
Output 1x USB-C PD plug (100W max), 1x USB-C PD port (30W max), 1x USB-A QC3.0 (18W)
ORDER CODE:
SDP-100WC
STOCK STATUS
INSTOCK
QTY
buy
WITH QC3.0 USB-A (18W) / USB-C PD (30W) CHARGE PORTS
A 12V/24V 100W USB-C car laptop charger that delivers fast, stable power for laptops, tablets, handheld consoles, and smartphones. It provides up to 100W USB-C PD (20V 5A), plus an additional 30W USB-C PD and 18W USB-A QC3.0 port. Built-in protections guard against short circuit, over-current, and overload for safe in-vehicle charging.
  • 100W max power output (USB-C plug).
  • Supports 12V-24V DC car accessory plug input.
  • 1x USB-C PD2.0 (30W) and 1x USB-A QC3.0 (18W) ports.
  • Supports charging up to 3 devices simultaneously.
  • Protection against short circuiting, over current, and overload.
  • Smart LED indicator light.
  • No downloads currently available for this product.
    Full Name*
    Email*
    Phone*
    Code*
    img
    Download Required / Comments* Chars Remaining
    Submit Reset
    Full Name*
    Email*
    Phone*
    Code*
    img
    Question* Chars Remaining
    Contact us for Bulk Buy and Project Based Pricing for 100W USB-C PD FAST LAPTOP CAR CHARGER