DCL-P21CM-0150
Manufacturer
Prolink
Length
1.5M
Type
Power cable
Size
2.1mm DC
Tip
Positive
Power
60W
Voltage
5-20V
Plug
USB-C;DC
Plug 1
USB-C
Plug 2
2.1mm DC
Qty
Cost Inc GST
Cost Ex GST
ORDER CODE:
DCL-P21CM-0150
STOCK STATUS
INSTOCK
QTY
This 5.5 x 2.1MM DC plug to USB-C socket adaptor is suitable to use with a PoE splitter to power USB-C devices, or DC power supply with 2.1mm socket to power notebook with USB-C port.
Made with high quality 20AWG pure copper cable. Compatible with voltage up to 20V and USB-PD 65W.
No downloads currently available for this product.
Full Name*
Enter Full Name
Email*
Enter Email Address
Enter Valid Email
Phone*
Enter Phone Number
Enter the code
Invalid code
4422
Download Required / Comments*
Chars Remaining
Download Required / Comments.
Submit
Reset
Thanks for your download enquiry. Our Customer Sales Team will be in contact with you Shortly.
Full Name*
Enter Full Name
Email*
Enter Email Address
Enter Valid Email
Phone*
Enter Phone Number
Enter the code
Invalid code
4422
Question*
Chars Remaining
Enter The Question
Thanks for your enquiry. Our Customer Sales Team will be in contact with you Shortly.
Contact us for Bulk Buy and Project Based Pricing for 2.1MM DC TO USB-C MALE POWER LEAD
Product Code
QTY Required *
Enter QTY
Delivery Time *
Enter Delivery Time
Target Price
Notes / Addtional Info.
Enter The Notes / Addtional Info.
Submit
Reset
Thanks for your Bulk Buy enquiry. Our Customer Sales Team will be in contact with you Shortly.
One Moment while we transfer you to our partner online store...
2.1MM DC TO USB-C MALE POWER LEAD
Order Code
Description
DCL-P21CM-0150
1